Nejčastější otázky


hlavní stránka / Kariéra / Nejčastější otázky


Kdo je to vlastně finanční kouč?

Finanční kouč je povolání stejně důležité jako lékař. My samozřejmě našim klientům nepomáháme řešit jejich zdravotní problémy a nepředepisujeme léky, ale není náhodou zdravotní stav každého člověka v ČR napojen i na jeho finanční situaci? Kolik lidí, kteří mají finanční problémy, například kvůli velké zadluženosti, není ve stresu? Kolik je lidí, kterým velká voda odnesla veškerý jejich majetek a oni ho měli pojištěný špatně nebo snad dokonce vůbec? Kolik z nich bylo po této události psychicky v pořádku? A co třeba když Vám veškeré Vaše úspory na důchod odplavou i s šéfem finančního ústavu někam na Bahamy? Není tohle ve chvíli, kdy je Vám šedesát a chystáte se do důchodu, na infarkt?

Neumíme klienta ochránit proti tomu, aby mu velká voda odnesla dům, ale umíme mu jeho dům zajistit tak, aby si poté mohl bez obav postavit nový dům za peníze od pojišťovny. Nemůžeme klientovi zakázat, aby si bral úvěry, ale naši klienti nemají potřebu se příliš úvěrovat. Mají totiž vlastní peníze a finanční rezervy, které pravidelně využívají. Pokud už si naši klienti berou úvěry, jsou to nízko úročené úvěry, především na řešení bydlení. Nemůžeme zaručit, že se na českém trhu neobjeví další podvodník. Můžeme ale zaručit, že naši klienti u něj peníze mít nebudou

Proč se stát finančním koučem?

Finanční koučink je nový obor ve financích, který je u klientů velmi oblíbený. V USA má finanční koučink dlouholetou tradici a patří mezi nejperspektivnější povolání pro mladé lidi do 26 let. Příjmy finančních koučů se pohybují dlouhodobě na úrovni dvojnásobku průměrného příjmu v ČR. Finančních koučů je v ČR dlouhodobě velký nedostatek a prestiž profesionálních koučů stále roste.

Dokážu se to naučit?

Každý z našich nových koučů se v rámci naší interní studijní akademie připravuje na práci finančního kouče. Naší prioritou při studiu každého nového člověka je dosažení úplného porozumění danému tématu a získání schopnosti dané znalosti využít v praxi a proměnit je tak na cenné zkušenosti a praxi!

Budu mít možnost profesního růstu?

Práce finančního kouče se vyznačuje právě možností rychlého profesního i osobního růstu. Máme pevně stanovený plán kariéry a postup každého kouče na další schod je přesně předem podmíněný pouze na základě výkonnosti daného člověka. Díky tomu je rychlost kariérního růstu vždy závislá pouze na daném pracovníkovi a samozřejmě platí i to, že čím pracovitější a výkonnější daný kouč je, tím rychlejší jeho postup bude.
Volné pozice

Aktuálně hledáme nové členy našeho týmu na pozice:

Manažer obchodu

Finanční kouč

 

Tipy týdne

Tip týdne pro Vaše
rodinné finance.

Nekupujte finanční produkty od někoho, kdo nezná vaše cíle!

Finanční produkty mají pomáhat s plněním cílů. Pokud se prodejce nezajímá o vaše cíle, něco tady nehraje!

K2 zpravodaj

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

Všechna práva vyhrazena © 2009 K2 Finance, s.r.o. - finanční koučink

Web vytvořilo studio ARTEP reklama